Welcome to the City of Albuquerque

2003 Metro Aquatic League City Swim Meet Results

Event 1 Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
Place Team Finals Points
1 Sierra Vista West A 1:44.75
2 Corrales A 1:45.01
3 Rio Rancho A 1:50.31
4 Los Altos A 1:50.55
5 Eisenhower A 1:54.36
6 Valley A 1:57.58
Event 2 Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
Place Team Finals Points
1 Eisenhower A 2:02.80
2 Sierra Vista West A 2:03.54
3 Los Altos A 2:03.65
4 Corrales A 2:06.97
-- Valley A DQ
Event 3 Girls 9-10 100 Yard Medley Relay
Place Team Finals Points
1 Rio Rancho A 1:23.23
2 Corrales A 1:23.84
3 Sierra Vista West A 1:25.20
4 Eisenhower A 1:28.23
5 Montgomery A 1:31.45
6 Valley A 1:44.00
7 Los Altos A 1:46.79
Event 4 Boys 9-10 100 Yard Medley Relay
Place Team Finals Points
1 Valley A 1:19.04
2 Wilson A 1:24.83
3 Rio Rancho A 1:29.72
4 Sierra Vista West A 1:29.73
5 Corrales A 1:30.65
6 Eisenhower A 1:32.43
-- Los Altos A DQ
Event 5 Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
Place Team Finals Points
1 Sierra Vista West A 2:32.26
2 Montgomery A 2:38.35
3 Corrales A 2:41.86
4 Rio Rancho A 2:47.99
5 Eisenhower A 3:01.64
6 Valley A 3:09.14
7 Los Altos A 3:18.56
Event 6 Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
Place Team Finals Points
1 Corrales A 2:45.24
2 Sierra Vista West A 2:49.33
3 Rio Rancho A 3:06.87
4 Valley A 3:09.46
5 Sunport A 3:11.50
6 Montgomery A 3:12.06
7 Eisenhower A 3:16.37
8 Alameda A 4:31.39
-- Los Altos A DQ
Event 7 Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
Place Team Finals Points
1 Isleta A 2:28.62
2 Sierra Vista West A 2:34.04
3 Montgomery A 2:37.61
4 Eisenhower A 2:39.12
5 Valley A 2:40.14
6 Rio Rancho A 2:43.74
7 Paradise Hills A 2:57.39
Event 8 Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
Place Team Finals Points
1 Los Altos A 2:28.19
2 Corrales A 2:30.88
3 Montgomery A 2:34.87
4 Valley A 2:38.98
5 Sierra Vista West A 2:55.22
Event 9 Girls 9-10 100 Yard IM
Place Name Age Team Finals Points
1 Peterson, Tessa 10 MONT 1:34.64
2 Huckle, Kegan 9 RR 1:38.73
3 Vigil, Valerie 10 VAL 1:39.00
4 Barnreiter, Rebecca 9 RR 1:39.03
5 Greaser, Shelby 10 SVW 1:48.70
6 Poerio, Callie 10 COR 1:49.15
7 Bushnell, Janelle 9 SVW 1:52.54
8 Sanchez, Christy 9 RR 1:52.97
9 Squires, Kelly 10 SVW 1:53.25
10 Peterson, Tiffany 10 EIS 1:53.32
11 Lynch, Tiana 10 COR 1:55.25
12 Hawk, Diana 9 EIS 1:55.35
13 Adamson, Jessyka 9 EIS 1:55.61
14 Davis, Danielle 9 SVW 1:56.75
15 Garcia, Jacquelyn 9 MONT 1:58.97
16 Falco, Hunter 10 COR 1:59.17
17 McCabe, Taylor 9 VAL 2:01.06
18 Sadlo, Vivien 9 LAP 2:01.55
19 Valdepena, Jessica 9 VAL 2:08.73
-- Moxley, Samantha 9 RR DQ
Event 10 Boys 9-10 100 Yard IM
Place Name Age Team Finals Points
1 Pacheco, Nathaniel 10 VAL 1:30.58
2 Rogers, Zach 10 VAL 1:30.67
3 Cavasos, Gage 10 VAL 1:32.31
4 Lockett, Brice 10 PH 1:33.80
5 Sacoman, Christian 10 EIS 1:39.61
6 Evridge, Sage 9 RR 1:40.11
7 Bradham, Parker 9 WIL 1:40.49
8 Lange, Tim 10 VAL 1:42.29
9 Bradham, Connor 10 WIL 1:43.47
10 Webb, Trent 10 VAL 1:44.70
11 Garcia, Gavin 10 SVW 1:50.69
12 Grady, Ryan 9 SVW 1:52.23
13 Gallegos, Jon 10 SUN 1:52.68
14 Montaelban, Edgar 10 ESJ 1:53.38
15 Whittier, Austin 10 COR 1:53.48
16 Sullivan, Conor 10 COR 1:54.50
17 Torres, David 10 VAL 1:55.28
18 Faturos, Drew 10 COR 1:55.57
19 Cross, Taylor 9 RR 2:06.58
-- Harris, Lee 10 COR DQ
Event 11 Girls 11-12 100 Yard IM
Place Name Age Team Finals Points
1 Lloyd, Becca 12 SVW 1:17.11
2 Knight, Alexis 12 MONT 1:18.93
3 Arguelles, Debbie 11 SUN 1:24.37
4 Drangmeister, Staci 12 SVW 1:25.72
5 Weber, Annie 12 SVW 1:25.83
6 Speer, Erica 12 COR 1:29.23
7 Jaramillo, Kaitlan 11 ISL 1:29.87
8 Jones, Chelsea 12 COR 1:29.89
9 Aragon, Justine 11 ISL 1:31.59
10 Aragon, Tommie 12 LAP 1:32.01
11 Dickey, Kelly 12 COR 1:32.15
12 Westvang, Brittany 11 RR 1:32.87
13 Lister, Andrea 11 WIL 1:33.01
14 Walker, Julia 11 MONT 1:33.03
15 Payson, Cayla 11 RR 1:34.20
16 Aguirre, Aubrey 12 MONT 1:34.37
17 McConnell, Baileigh 11 MONT 1:37.40
18 Sullivan, Deirdre 12 COR 1:38.50
19 Bonldonado, Jessica 11 SV 1:43.23
Event 12 Boys 11-12 100 Yard IM
Place Name Age Team Finals Points
1 Keith, Adam 12 COR 1:27.82
2 Cavasos, Craig 12 VAL 1:30.75
3 Doron, Zack 12 SUN 1:34.38
4 Whittier, Taylor 12 COR 1:36.45
5 Moore, Bryant 12 SVW 1:37.37
6 Hedges, Jenner 11 LAP 1:37.59
7 Evridge, Zebulun 11 RR 1:40.37
8 Hemminger, David 11 RR 1:43.01
9 Arroyo, Jordan 12 COR 1:43.21
10 Domski, Andy 11 LAP 1:43.82
11 Siemens, David 11 SVW 1:43.86
12 Montoya, Manuel 11 MONT 1:44.25
13 Nunno, Lucas 12 SVW 1:47.87
14 Espinoza, Ronnie 12 COR 1:51.89
15 Kimmelman, Ruben 11 SUN 1:54.34
16 Sisneros, Phillip 11 SVW 2:00.04
17 Fliss, Dylan 12 EIS 2:06.52
18 Keith, Osiris 11 MONT 2:09.95
-- Chavez, Rudy 12 VAL DQ
Event 13 Girls 13-14 100 Yard IM
Place Name Age Team Finals Points
1 Baca, Whitney 14 VAL 1:12.48
2 Pierce, Linda 14 COR 1:16.26
3 Lloyd, Megan 13 SVW 1:22.31
4 Rodarte, Jasmine 13 ISL 1:22.98
5 Olguin, Constance 13 ISL 1:24.42
6 Leija, Gabriella 14 VAL 1:24.91
6 Olguin, Caroline 13 ISL 1:24.91
8 Griffin, Alicia 13 VAL 1:25.42
9 Jojola, Lauren 13 MONT 1:26.93
10 Garcia, Nikki 14 SVW 1:27.97
11 Baily, Kristi 13 COR 1:28.97
12 Romero, Erica 13 EIS 1:29.37
13 Dewahe, Tiffany 13 ISL 1:30.20
14 Speer, Kelly 14 COR 1:31.69
15 Allan, Brittany 14 MONT 1:34.21
16 Adamson, Katelyn 13 EIS 1:35.58
17 McGarvey, Sarah 14 WIL 1:36.78
18 Harrington, Cody 13 SVW 1:37.97
Event 14 Boys 13-14 100 Yard IM
Place Name Age Team Finals Points
1 Whittier, John 14 COR 1:15.45
2 McConnell, Trevor 14 MONT 1:16.20
3 Cade, Chris 14 MONT 1:21.16
4 Wright, Kevin 13 LAP 1:21.54
5 Pacheco, Patrick 13 VAL 1:26.56
6 Soche, Juan 13 VAL 1:30.45
7 Gonzates, Javier 13 VAL 1:36.23
8 Trujillo, Brandon 13 VAL 1:38.65
9 Ramos, Toby 14 WIL 1:42.90
10 Emms, Jamie 13 SV 1:51.89
Event 15 Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
Place Name Age Team Finals Points
1 Apostalon, Anika 8 LAP 17.15
2 Babington, Stephanie 8 MONT 18.78
3 Grady, Shannon 8 SVW 18.80
4 Wofford, Leaha 8 SVW 19.32
5 Moxley, Melissa 8 RR 19.54
6 Woodfeild, Kelsey 7 EIS 20.52
7 Abeita, Kateri 8 ISL 20.92
8 Adame, Felicia 8 RR 20.96
9 House, Cassie 8 RR 21.28
10 Lopez, Lelia 8 SV 22.00
11 Trujillo, Robyn 8 VAL 22.49
12 Edwards, Sarah 8 SVW 23.06
13 Tietgens, Jessie 7 COR 23.09
14 May, Ashley 8 LAP 23.17
15 Birrell, Maria 8 COR 23.52
16 Key-Towne, Mya 8 VAL 23.64
17 Lugo, Kimberly 8 VAL 24.12
18 Baldanado, Dyea 8 SVW 24.82
18 Rose, Rachel 7 LAP 24.82
Event 16 Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
Place Name Age Team Finals Points
1 Nubour, Christopher 8 EIS 18.97
2 Danielson, Jeremiah 8 ISL 20.15
3 Krakow, Jacoby 8 ALA 20.42
4 Bradham, Preston 7 WIL 21.34
5 Lang, Christopher 8 VAL 21.69
6 Chavez, Nicholas 8 PH 22.40
7 Rogers, Blade 7 VAL 22.41
8 Miller, Jonathan 8 PH 22.45
9 Sanchez, Dominic 7 VAL 22.73
10 Smith, Mackenzie 8 COR 23.03
11 Sandoval, Daniel 8 VAL 25.15
12 Nechvatal, Joe 6 LAP 27.05
13 Brandt, Kristopher 8 SVW 27.18
14 Montoya, JP 7 VAL 27.23
15 Faturos, Nicholas 8 COR 27.47
16 Strait, Dylan 8 ALA 29.28
17 Sanchez, Lucas 8 VAL 29.69
18 Arroyo, Jeremy 7 COR 29.84
19 Webb, Nathan 8 LAP 30.59
Event 17 Girls 9-10 25 Yard Freestyle
Place Name Age Team Finals Points
1 Barnreiter, Rebecca 9 RR 16.77
2 Peterson, Tessa 10 MONT 16.88
3 Bushnell, Janelle 9 SVW 17.00
4 Vigil, Valerie 10 VAL 17.01
5 Sego, Ashley 10 COR 17.12
6 Munoz, Feliz 10 LAP 17.34
7 Hemminger, Elizabeth 9 RR 17.35
8 Madigan, Jordan 10 PH 17.60
9 Poerio, Callie 10 COR 17.62
10 Sego, Rebecca 10 COR 17.65
11 Garcia, Jacquelyn 9 MONT 17.94
12 Huckle, Kegan 9 RR 17.95
13 Mortensen, Kathryn 10 COR 18.28
14 Falco, Hunter 10 COR 18.41
15 Greaser, Shelby 10 SVW 18.47
16 Padilla, Santana 10 VAL 18.52
17 Squires, Kelly 10 SVW 19.44
18 Sadlo, Vivien 9 LAP 20.54
19 Fryar, Erin 10 RR 20.84
20 Peterson, Tiffany 10 EIS 21.00
Event 18 Boys 9-10 25 Yard Freestyle
Place Name Age Team Finals Points
1 Rogers, Zach 10 VAL 15.66
2 Lockett, Brice 10 PH 15.86
3 Sacoman, Christian 10 EIS 15.95
4 Pacheco, Nathaniel 10 VAL 16.00
5 Cavasos, Gage 10 VAL 16.04
6 Webb, Trent 10 VAL 16.19
7 Bradham, Parker 9 WIL 16.42
8 Bradham, Connor 10 WIL 16.66
9 Montaelban, Edgar 10 ESJ 16.90
10 Evridge, Sage 9 RR 17.07
11 Sullivan, Conor 10 COR 17.08
12 Garcia, Gavin 10 SVW 18.04
13 Thomas, Liam 9 WIL 18.26
14 Gallegos, Jon 10 SUN 18.44
15 Gessel, Brent 10 PH 18.49
16 Whittier, Austin 10 COR 18.56
17 Foley, Ian 9 RR 19.11
18 Cotter, Luke 9 EIS 19.25
19 Faturos, Drew 10 COR 19.30
20 Bailey, Ryan 10 COR 19.81
Event 19 Girls 11-12 50 Yard Freestyle
Place Name Age Team Finals Points
1 Lloyd, Becca 12 SVW 31.39
2 Knight, Alexis 12 MONT 31.43
3 Rutherford, Cady 11 RR 32.04
4 Esquibel, Ariel 12 EIS 33.40
5 Arguelles, Debbie 11 SUN 33.45
6 Speer, Erica 12 COR 34.16
7 Weber, Annie 12 SVW 34.54
8 Drangmeister, Staci 12 SVW 34.58
9 Jaramillo, Kaitlan 11 ISL 34.59
10 Swari, Meagan 12 MONT 34.67
11 McConnell, Baileigh 11 MONT 34.95
12 Aragon, Tommie 12 LAP 35.18
13 Bonldonado, Jessica 11 SV 35.87
14 Torrez, Jasmine 11 ESJ 35.92
15 Aragon, Justine 11 ISL 36.37
16 Dickey, Kelly 12 COR 36.85
17 Payson, Cayla 11 RR 37.12
18 Walker, Julia 11 MONT 37.30
19 Sullivan, Deirdre 12 COR 38.31
20 Estrada, Andrea 12 VAL 39.69
Event 20 Boys 11-12 50 Yard Freestyle
Place Name Age Team Finals Points
1 Keith, Adam 12 COR 33.01
2 Romero-Salas, Michael 12 LAP 33.67
3 Doron, Zack 12 SUN 34.79
4 Cavasos, Craig 12 VAL 35.31
5 Mans, Joe 12 SVW 35.39
6 Wheaton, Ryan 11 EIS 35.58
7 Evridge, Zebulun 11 RR 36.48
8 Hedges, Jenner 11 LAP 36.51
9 Whittier, Taylor 12 COR 36.67
10 Domski, Andy 11 LAP 37.07
11 Arroyo, Jordan 12 COR 37.55
12 Fuller, Daniel 12 SVW 37.95
13 Siemens, David 11 SVW 39.54
14 Chavez, Rudy 12 VAL 39.67
15 Foller, Corwin 11 SUN 40.04
16 Moore, Bryant 12 SVW 41.10
17 Valdepena, Jeremy 12 VAL 41.36
18 Burstein, Sam 11 LAP 41.88
19 Espinoza, Ronnie 12 COR 43.03
Event 21 Girls 13-14 50 Yard Freestyle
Place Name Age Team Finals Points
1 Baca, Whitney 14 VAL 29.14
2 Pierce, Linda 14 COR 30.44
3 Green, Jessica 14 PH 31.35
4 Cole, Ashley 14 SVW 32.12
5 Jojola, Lauren 13 MONT 32.76
6 Lockett, Lauren 13 PH 33.12
7 Lloyd, Megan 13 SVW 33.17
8 Griffin, Alicia 13 VAL 33.40
9 Romero, Erica 13 EIS 33.54
10 Walker, Candace 13 MONT 34.01
11 Rodarte, Jasmine 13 ISL 34.11
12 Bradley, Evangeline 13 RR 34.17
13 Olguin, Constance 13 ISL 34.42
14 Olguin, Caroline 13 ISL 34.80
15 Speer, Kelly 14 COR 34.96
16 Leija, Gabriella 14 VAL 35.19
17 McGrath, Kelsey 14 EIS 35.44
18 Owens, Ashley 13 RR 35.51
19 Baily, Kristi 13 COR 35.68
20 Walkier, Krystine 14 PH 35.78
Event 22 Boys 13-14 50 Yard Freestyle
Place Name Age Team Finals Points
1 Whittier, John 14 COR 27.79
2 Mitchell, Taylor 14 LAP 29.00
3 Thun, Shea 14 EIS 29.46
4 Cade, Chris 14 MONT 29.61
5 McConnell, Trevor 14 MONT 29.82
6 Wright, Kevin 13 LAP 30.97
7 Adamson, John 14 EIS 31.31
8 Pacheco, Patrick 13 VAL 31.67
9 Velbesquez, Brandon 14 PH 32.48
10 Puzak, Jared 14 SVW 32.76
11 Soche, Juan 13 VAL 33.34
12 Nechvatal, Ben 14 LAP 33.64
13 Sisneros, Steven 13 SVW 33.95
14 Trujillo, Brandon 13 VAL 35.15
15 Gonzates, Javier 13 VAL 35.75
16 Beach, Evan 13 LAP 36.74
17 Ramos, Toby 14 WIL 36.75
18 Emms, Jamie 13 SV 39.94
19 Pacheco, Anthony 13 VAL 42.37
Event 23 Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
Place Name Age Team Finals Points
1 Apostalon, Anika 8 LAP 20.86
2 Grady, Shannon 8 SVW 25.56
3 Moxley, Melissa 8 RR 25.81
4 Babington, Stephanie 8 MONT 26.09
5 Lopez, Lelia 8 SV 26.73
6 Lugo, Kimberly 8 VAL 27.17
7 Wofford, Leaha 8 SVW 27.50
8 Woodfeild, Kelsey 7 EIS 28.39
9 Birrell, Maria 8 COR 28.70
10 Apostalon, Yana 7 LAP 30.28
11 Tafoya, Vanessa 8 RR 31.55
12 Kerridge, Joan 8 RR 31.69
13 Torrez, Gabrielle 7 LAP 33.20
14 Pacheco, Mercedes 7 VAL 34.53
15 Spafford, Ali 7 EIS 34.74
16 Tietgens, Jessie 7 COR 34.98
17 Seles, Colleen 8 COR 36.73
18 Owens, Tasha 8 RR 39.14
19 May, Ashley 8 LAP 40.11
Event 24 Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
Place Name Age Team Finals Points
1 Lang, Christopher 8 VAL 24.37
2 Nubour, Christopher 8 EIS 24.42
3 Rogers, Blade 7 VAL 29.67
4 Holmen, Mark 7 VAL 30.92
5 Sandoval, Daniel 8 VAL 31.29
6 Arroyo, Jeremy 7 COR 32.04
7 Vandergeest, Shawn 7 EIS 34.10
8 Lujan, Isaac 8 EIS 35.50
9 Miller, Jonathan 8 PH 35.58
10 Danielson, Jeremiah 8 ISL 35.78
11 Apodaca, Ezra 8 COR 36.03
12 Hill, John Mark 6 EIS 36.07
13 Brandt, Kristopher 8 SVW 36.47
14 Trujillo, Dominic 7 VAL 36.72
15 Faturos, Nicholas 8 COR 40.62
16 Pomo, Dominic 6 VAL 43.59
17 Halliburton, Steven 7 PH 45.50
18 Day, Jackson 7 COR 46.72
19 Lynch, Tyler 8 COR 52.48
Event 25 Girls 9-10 25 Yard Butterfly
Place Name Age Team Finals Points
1 Huckle, Kegan 9 RR 20.06
2 Barnreiter, Rebecca 9 RR 20.09
3 Hemminger, Elizabeth 9 RR 21.05
4 Peterson, Tessa 10 MONT 22.01
5 Bushnell, Janelle 9 SVW 22.04
6 Vigil, Valerie 10 VAL 22.11
7 Sego, Rebecca 10 COR 22.14
8 Adamson, Jessyka 9 EIS 22.31
9 Mortensen, Kathryn 10 COR 22.50
10 Moxley, Samantha 9 RR 22.78
11 Doherty, Michelle 9 RR 23.98
12 Greaser, Shelby 10 SVW 24.75
13 Domski, Audrey 9 LAP 24.81
14 Squires, Kelly 10 SVW 24.86
15 Poerio, Callie 10 COR 25.04
16 Munoz, Feliz 10 LAP 25.45
17 Falco, Hunter 10 COR 25.78
17 Peterson, Tiffany 10 EIS 25.78
19 Cooper, Zoe 10 VAL 26.20
Event 26 Boys 9-10 25 Yard Butterfly
Place Name Age Team Finals Points
1 Lockett, Brice 10 PH 18.58
2 Evridge, Sage 9 RR 19.28
3 Rogers, Zach 10 VAL 19.36
4 Pacheco, Nathaniel 10 VAL 19.37
5 Bradham, Parker 9 WIL 19.87
6 Cavasos, Gage 10 VAL 19.97
7 Webb, Trent 10 VAL 20.20
8 Anderson, Taylor 10 WIL 21.06
9 Bradham, Connor 10 WIL 21.39
10 McAninich, Michael 9 LAP 21.94
11 Thomas, Liam 9 WIL 21.95
12 Lange, Tim 10 VAL 22.41
13 Sacoman, Christian 10 EIS 22.98
14 Whittier, Austin 10 COR 24.59
15 Sullivan, Conor 10 COR 24.66
16 Gallegos, Jon 10 SUN 25.01
17 Morse, Nathanial 10 SVW 25.38
18 Garcia, Gavin 10 SVW 25.61
19 Faturos, Drew 10 COR 26.20
Event 27 Girls 11-12 50 Yard Butterfly
Place Name Age Team Finals Points
1 Lloyd, Becca 12 SVW 35.26
2 Knight, Alexis 12 MONT 35.87
3 Drangmeister, Staci 12 SVW 38.14
4 Jaramillo, Kaitlan 11 ISL 39.98
5 Arguelles, Debbie 11 SUN 40.25
6 Swari, Meagan 12 MONT 40.33
7 Weber, Annie 12 SVW 40.48
8 Jones, Chelsea 12 COR 40.87
9 Bonldonado, Jessica 11 SV 41.01
10 Walker, Julia 11 MONT 45.18
11 Westvang, Brittany 11 RR 45.71
12 Speer, Erica 12 COR 46.70
13 Zarick, Cory 11 SVW 46.93
14 Aragon, Justine 11 ISL 47.53
15 Coss, Erica 11 RR 47.54
16 Estrada, Andrea 12 VAL 47.67
17 Payson, Cayla 11 RR 48.09
18 Sullivan, Deirdre 12 COR 48.48
19 Lister, Andrea 11 WIL 49.00
Event 28 Boys 11-12 50 Yard Butterfly
Place Name Age Team Finals Points
1 Cavasos, Craig 12 VAL 43.80
2 Doron, Zack 12 SUN 44.38
3 Arroyo, Jordan 12 COR 44.88
4 Whittier, Taylor 12 COR 46.37
5 Montoya, Manuel 11 MONT 46.94
6 Gonzales, Marcos 11 VAL 47.98
7 Burstein, Sam 11 LAP 48.23
8 Shvey, Bryant 12 SUN 48.80
9 Moore, Bryant 12 SVW 49.79
10 Domski, Andy 11 LAP 51.11
11 Espinoza, Ronnie 12 COR 52.29
12 Evridge, Zebulun 11 RR 52.62
13 Munk, Eric 12 COR 54.65
14 Kimmelman, Ruben 11 SUN 54.73
15 Keith, Osiris 11 MONT 56.25
16 Nunno, Lucas 12 SVW 56.98
17 Hawk, Doug 11 EIS 58.64
18 Siemens, David 11 SVW 59.72
19 Valdepena, Jeremy 12 VAL 1:01.81
Event 29 Girls 13-14 50 Yard Butterfly
Place Name Age Team Finals Points
1 Baca, Whitney 14 VAL 34.11
2 Rodarte, Jasmine 13 ISL 35.20
3 Pierce, Linda 14 COR 36.88
4 Green, Jessica 14 PH 37.22
5 Owens, Ashley 13 RR 38.27
6 Olguin, Constance 13 ISL 38.73
7 Lloyd, Megan 13 SVW 38.92
8 Leija, Gabriella 14 VAL 39.53
9 McGrath, Kelsey 14 EIS 39.87
10 Garcia, Nikki 14 SVW 41.46
11 Griffin, Alicia 13 VAL 41.64
12 Jojola, Lauren 13 MONT 42.04
13 Olguin, Caroline 13 ISL 42.45
14 Romero, Erica 13 EIS 42.58
15 Dewahe, Tiffany 13 ISL 42.77
16 Speer, Kelly 14 COR 43.32
17 Bradley, Evangeline 13 RR 43.88
18 McGarvey, Sarah 14 WIL 43.99
Event 30 Boys 13-14 50 Yard Butterfly
Place Name Age Team Finals Points
1 McConnell, Trevor 14 MONT 34.67
2 Whittier, John 14 COR 35.80
3 Mitchell, Taylor 14 LAP 35.94
4 Wright, Kevin 13 LAP 37.67
5 Puzak, Jared 14 SVW 38.60
6 Nechvatal, Ben 14 LAP 39.37
7 Soche, Juan 13 VAL 40.16
8 Adamson, John 14 EIS 41.01
9 Pacheco, Patrick 13 VAL 41.54
10 Trujillo, Brandon 13 VAL 45.06
11 Beach, Evan 13 LAP 49.64
12 Emms, Jamie 13 SV 56.29
Event 31 Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
Place Name Age Team Finals Points
1 Apostalon, Anika 8 LAP 20.65
2 House, Cassie 8 RR 23.76
3 Woodfeild, Kelsey 7 EIS 23.84
4 Apostalon, Yana 7 LAP 24.28
5 Adame, Felicia 8 RR 24.65
6 Lopez, Lelia 8 SV 24.68
7 Wofford, Leaha 8 SVW 25.12
8 Lugo, Kimberly 8 VAL 25.41
9 Grady, Shannon 8 SVW 25.54
10 Moxley, Melissa 8 RR 25.78
11 Hill, Maggie 8 EIS 26.75
12 Tietgens, Jessie 7 COR 26.87
13 Baldanado, Dyea 8 SVW 27.12
14 Jones, McKenzie 7 COR 27.45
15 Abeita, Kateri 8 ISL 27.50
16 Edwards, Sarah 8 SVW 27.71
17 Rose, Rachel 7 LAP 28.07
18 Key-Towne, Mya 8 VAL 29.03
19 May, Ashley 8 LAP 29.57
20 Pacheco, Mercedes 7 VAL 31.97
Event 32 Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
Place Name Age Team Finals Points
1 Lang, Christopher 8 VAL 25.64
2 Sandoval, Daniel 8 VAL 25.76
3 Smith, Mackenzie 8 COR 27.00
4 Krakow, Jacoby 8 ALA 27.61
5 Danielson, Jeremiah 8 ISL 28.53
6 Bradham, Preston 7 WIL 28.72
7 Holmen, Mark 7 VAL 29.38
8 Sanchez, Dominic 7 VAL 30.34
9 Sanchez, Lucas 8 VAL 30.89
10 Webb, Nathan 8 LAP 31.00
11 Brandt, Kristopher 8 SVW 32.12
12 Montoya, JP 7 VAL 32.65
13 Rogers, Blade 7 VAL 32.91
14 Nechvatal, Joe 6 LAP 33.90
15 Lynch, Tyler 8 COR 34.65
16 Day, Jackson 7 COR 35.56
17 Zarick, Andrew 7 SVW 41.75
18 Faturos, Nicholas 8 COR 43.62
Event 33 Girls 9-10 50 Yard Backstroke
Place Name Age Team Finals Points
1 Trujillo, Ysabela 10 COR 45.19
2 Padilla, Santana 10 VAL 45.60
3 Peterson, Tessa 10 MONT 45.63
4 Vigil, Valerie 10 VAL 45.90
5 Huckle, Kegan 9 RR 46.81
6 Hemminger, Elizabeth 9 RR 47.74
7 Barnreiter, Rebecca 9 RR 48.56
8 Lynch, Tiana 10 COR 49.95
9 Mortensen, Kathryn 10 COR 50.20
10 Steider, Haley 10 LAP 50.35
11 Falco, Hunter 10 COR 51.17
12 Nilan, Colleen 10 PH 51.45
13 Squires, Kelly 10 SVW 52.50
14 Cooper, Zoe 10 VAL 52.62
15 Brandt, Kaitlin 9 SVW 53.64
16 Baca, Domonique 10 LAP 54.06
17 Garcia, Jacquelyn 9 MONT 54.79
18 Sego, Rebecca 10 COR 55.20
19 Devel, Alicia 10 PH 57.93
20 Liptak, Katherine 9 ALA 58.98
Event 34 Boys 9-10 50 Yard Backstroke
Place Name Age Team Finals Points
1 Rogers, Zach 10 VAL 43.76
2 Bradham, Parker 9 WIL 43.95
3 Cavasos, Gage 10 VAL 44.11
4 Evridge, Sage 9 RR 44.26
5 Lockett, Brice 10 PH 44.98
6 Bradham, Connor 10 WIL 45.34
7 Pacheco, Nathaniel 10 VAL 45.79
8 Thomas, Liam 9 WIL 48.23
9 Webb, Trent 10 VAL 49.78
10 Lange, Tim 10 VAL 50.01
11 Torres, Caleb 9 LAP 52.12
12 Sacoman, Christian 10 EIS 52.20
13 Harris, Lee 10 COR 52.76
14 Grady, Ryan 9 SVW 53.23
15 Juarez, Andrew 10 EIS 53.79
16 Bailey, Ryan 10 COR 54.88
17 Estrada, Estevan 10 VAL 55.17
18 Torres, David 10 VAL 55.34
19 McAninich, Michael 9 LAP 55.53
20 Gallegos, Jon 10 SUN 56.39
Event 35 Girls 11-12 50 Yard Backstroke
Place Name Age Team Finals Points
1 Knight, Alexis 12 MONT 35.14
2 Lloyd, Becca 12 SVW 37.09
3 Davis, Samantha 12 LAP 37.87
4 Esquibel, Ariel 12 EIS 39.23
5 Dickey, Kelly 12 COR 40.14
6 Arguelles, Debbie 11 SUN 40.54
7 Weber, Annie 12 SVW 41.65
8 Jaramillo, Kaitlan 11 ISL 41.88
9 McDonough, Tara 12 ALA 42.45
10 Drangmeister, Staci 12 SVW 42.56
11 Montoya, Abby 11 RR 44.45
12 Walker, Julia 11 MONT 44.50
13 Aragon, Justine 11 ISL 44.57
14 Herbert, Ariel 12 VAL 45.00
15 Swari, Meagan 12 MONT 45.22
16 Bencomo-Labastido, Isabe 12 LAP 46.20
17 Bonldonado, Jessica 11 SV 46.23
18 Halliburton, Andrea 12 PH 46.41
Event 36 Boys 11-12 50 Yard Backstroke
Place Name Age Team Finals Points
1 Cavasos, Craig 12 VAL 40.16
2 Moore, Bryant 12 SVW 41.32
3 Keith, Adam 12 COR 42.19
4 Fuller, Daniel 12 SVW 42.87
5 Doron, Zack 12 SUN 44.12
6 Chavez, Rudy 12 VAL 46.21
7 Wheaton, Ryan 11 EIS 47.71
8 Espinoza, Ronnie 12 COR 47.78
9 Whittier, Taylor 12 COR 47.84
10 Shvey, Bryant 12 SUN 49.06
11 Evridge, Zebulun 11 RR 49.51
12 Foller, Corwin 11 SUN 50.48
13 Mans, Joe 12 SVW 50.55
14 Chavez, Edward 12 SUN 50.95
15 Hedges, Jenner 11 LAP 52.22
16 Hemminger, David 11 RR 54.28
17 Keith, Osiris 11 MONT 58.25
Event 37 Girls 13-14 50 Yard Backstroke
Place Name Age Team Finals Points
1 Baca, Whitney 14 VAL 35.43
2 Pierce, Linda 14 COR 36.47
3 Rodarte, Jasmine 13 ISL 37.75
4 Green, Jessica 14 PH 37.93
5 Leija, Gabriella 14 VAL 38.60
6 Griffin, Alicia 13 VAL 38.64
7 Lloyd, Megan 13 SVW 38.95
8 Olguin, Constance 13 ISL 39.49
9 Garcia, Nikki 14 SVW 39.62
10 Walker, Candace 13 MONT 40.36
11 Baily, Kristi 13 COR 40.68
12 Speer, Kelly 14 COR 41.07
13 Olguin, Caroline 13 ISL 41.67
14 Jojola, Lauren 13 MONT 41.87
15 Harrington, Cody 13 SVW 43.04
16 Moxley, Justine 13 RR 43.59
17 Owens, Ashley 13 RR 43.63
18 McGrath, Kelsey 14 EIS 43.92
Event 38 Boys 13-14 50 Yard Backstroke
Place Name Age Team Finals Points
1 Whittier, John 14 COR 34.26
2 Thun, Shea 14 EIS 37.76
3 McConnell, Trevor 14 MONT 37.86
4 Wright, Kevin 13 LAP 38.07
5 Mitchell, Taylor 14 LAP 39.09
6 Puzak, Jared 14 SVW 41.14
7 Pacheco, Patrick 13 VAL 42.33
8 Velbesquez, Brandon 14 PH 42.96
9 Soche, Juan 13 VAL 43.81
10 Sisneros, Steven 13 SVW 44.41
11 Ramos, Toby 14 WIL 46.85
12 Trujillo, Brandon 13 VAL 47.56
13 Beach, Evan 13 LAP 50.03
Event 39 Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
Place Name Age Team Finals Points
1 Apostalon, Anika 8 LAP 39.01
2 Grady, Shannon 8 SVW 44.84
3 Babington, Stephanie 8 MONT 45.21
4 Moxley, Melissa 8 RR 48.44
5 Adame, Felicia 8 RR 48.92
6 Trujillo, Robyn 8 VAL 49.78
7 Edwards, Sarah 8 SVW 49.92
8 Abeita, Kateri 8 ISL 49.96
9 Wofford, Leaha 8 SVW 50.81
10 Lopez, Lelia 8 SV 54.50
11 Apostalon, Yana 7 LAP 55.20
12 Torrez, Gabrielle 7 LAP 56.10
13 May, Ashley 8 LAP 56.35
14 Tafoya, Vanessa 8 RR 56.57
15 Birrell, Maria 8 COR 57.10
16 Rose, Rachel 7 LAP 57.95
17 Seles, Colleen 8 COR 59.07
18 Lugo, Kimberly 8 VAL 59.43
19 Pacheco, Mercedes 7 VAL 1:00.39
20 Woodfeild, Kelsey 7 EIS 1:01.56
Event 40 Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
Place Name Age Team Finals Points
1 Nubour, Christopher 8 EIS 45.78
2 Krakow, Jacoby 8 ALA 49.67
3 Sandoval, Daniel 8 VAL 50.84
4 Bradham, Preston 7 WIL 52.97
5 Rogers, Blade 7 VAL 54.47
6 Sanchez, Dominic 7 VAL 54.57
7 Smith, Mackenzie 8 COR 57.44
8 Ramos, Niky 7 WIL 1:01.12
9 Faturos, Nicholas 8 COR 1:01.92
10 Danielson, Jeremiah 8 ISL 1:02.73
11 Holmen, Mark 7 VAL 1:03.86
12 Nechvatal, Joe 6 LAP 1:03.92
13 Strait, Dylan 8 ALA 1:07.14
14 Brandt, Kristopher 8 SVW 1:08.07
15 Day, Jackson 7 COR 1:13.04
16 Zarick, Andrew 7 SVW 1:13.50
17 McAnich, Teddy 8 LAP 1:18.80
-- Lang, Christopher 8 VAL DQ
Event 41 Girls 9-10 50 Yard Freestyle
Place Name Age Team Finals Points
1 Peterson, Tessa 10 MONT 37.97
2 Sego, Ashley 10 COR 38.09
3 Adamson, Jessyka 9 EIS 38.87
4 Huckle, Kegan 9 RR 39.12
5 Hemminger, Elizabeth 9 RR 39.26
5 Vigil, Valerie 10 VAL 39.26
7 Madigan, Jordan 10 PH 39.71
8 Mortensen, Kathryn 10 COR 39.92
9 Munoz, Feliz 10 LAP 39.98
10 Poerio, Callie 10 COR 40.08
11 Bushnell, Janelle 9 SVW 40.11
12 Barnreiter, Rebecca 9 RR 40.57
13 Falco, Hunter 10 COR 40.77
14 Garcia, Jacquelyn 9 MONT 40.92
15 Padilla, Santana 10 VAL 42.02
16 Greaser, Shelby 10 SVW 42.39
17 Lynch, Tiana 10 COR 42.91
18 Sego, Rebecca 10 COR 43.11
19 Feist, Denise 10 EIS 44.95
20 Sosbee, Erin 10 SVW 45.29
Event 42 Boys 9-10 50 Yard Freestyle
Place Name Age Team Finals Points
1 Lockett, Brice 10 PH 35.28
2 Rogers, Zach 10 VAL 35.72
3 Pacheco, Nathaniel 10 VAL 35.73
4 Bradham, Connor 10 WIL 36.70
5 Sacoman, Christian 10 EIS 37.47
6 Cavasos, Gage 10 VAL 37.64
7 Bradham, Parker 9 WIL 37.80
8 Sullivan, Conor 10 COR 38.19
9 Evridge, Sage 9 RR 38.26
10 Webb, Trent 10 VAL 39.17
11 Thomas, Liam 9 WIL 40.08
12 Whittier, Austin 10 COR 40.40
13 Juarez, Andrew 10 EIS 40.64
14 Lange, Tim 10 VAL 41.03
15 Garcia, Gavin 10 SVW 41.20
16 Harris, Lee 10 COR 42.42
17 Gallegos, Jon 10 SUN 42.82
18 Torres, David 10 VAL 45.12
19 Bailey, Ryan 10 COR 46.68
20 Faturos, Drew 10 COR 48.92
Event 43 Girls 11-12 100 Yard Freestyle
Place Name Age Team Finals Points
1 Lloyd, Becca 12 SVW 1:11.61
2 Arguelles, Debbie 11 SUN 1:15.23
3 Jaramillo, Kaitlan 11 ISL 1:16.41
4 Drangmeister, Staci 12 SVW 1:16.78
5 Speer, Erica 12 COR 1:17.73
6 Aragon, Tommie 12 LAP 1:18.17
7 Weber, Annie 12 SVW 1:18.28
8 Aragon, Justine 11 ISL 1:19.06
9 Dickey, Kelly 12 COR 1:19.56
10 Jones, Chelsea 12 COR 1:19.98
11 McConnell, Baileigh 11 MONT 1:20.09
12 Esquibel, Ariel 12 EIS 1:20.93
13 Torrez, Jasmine 11 ESJ 1:21.69
14 Bonldonado, Jessica 11 SV 1:22.69
15 Sullivan, Deirdre 12 COR 1:22.86
16 Swari, Meagan 12 MONT 1:24.02
17 Davis, Samantha 12 LAP 1:24.45
18 Aguirre, Aubrey 12 MONT 1:25.30
19 Lister, Andrea 11 WIL 1:26.27
20 Contreras, Rachel 11 VAL 1:40.48
Event 44 Boys 11-12 100 Yard Freestyle
Place Name Age Team Finals Points
1 Keith, Adam 12 COR 1:14.86
2 Romero-Salas, Michael 12 LAP 1:17.23
3 Doron, Zack 12 SUN 1:20.37
4 Cavasos, Craig 12 VAL 1:20.79
5 Evridge, Zebulun 11 RR 1:22.50
6 Whittier, Taylor 12 COR 1:22.86
7 Domski, Andy 11 LAP 1:23.73
8 Mans, Joe 12 SVW 1:24.59
9 Arroyo, Jordan 12 COR 1:24.77
10 Hedges, Jenner 11 LAP 1:25.39
11 Moore, Bryant 12 SVW 1:26.64
12 Chavez, Rudy 12 VAL 1:26.76
13 Montoya, Manuel 11 MONT 1:30.58
14 Chavez, Edward 12 SUN 1:36.69
15 Espinoza, Ronnie 12 COR 1:38.28
16 Hawk, Doug 11 EIS 1:38.90
17 Kimmelman, Ruben 11 SUN 1:46.23
Event 45 Girls 13-14 100 Yard Freestyle
Place Name Age Team Finals Points
1 Baca, Whitney 14 VAL 1:05.00
2 Pierce, Linda 14 COR 1:05.15
3 Lloyd, Megan 13 SVW 1:08.60
4 Green, Jessica 14 PH 1:13.26
5 Romero, Erica 13 EIS 1:13.43
6 Cole, Ashley 14 SVW 1:14.29
7 Baily, Kristi 13 COR 1:14.44
8 Bradley, Evangeline 13 RR 1:14.45
9 Griffin, Alicia 13 VAL 1:14.68
10 Leija, Gabriella 14 VAL 1:14.72
11 Jojola, Lauren 13 MONT 1:15.54
12 Rodarte, Jasmine 13 ISL 1:15.75
13 Olguin, Caroline 13 ISL 1:16.30
14 Olguin, Constance 13 ISL 1:16.33
15 Lockett, Lauren 13 PH 1:16.73
16 Dewahe, Tiffany 13 ISL 1:18.25
17 McGrath, Whitney 13 EIS 1:18.75
18 Speer, Kelly 14 COR 1:19.70
19 Owens, Ashley 13 RR 1:19.79
20 McGarvey, Sarah 14 WIL 1:21.81
Event 46 Boys 13-14 100 Yard Freestyle
Place Name Age Team Finals Points
1 Whittier, John 14 COR 1:02.62
2 McConnell, Trevor 14 MONT 1:05.32
3 Mitchell, Taylor 14 LAP 1:07.87
3 Adamson, John 14 EIS 1:07.87
5 Thun, Shea 14 EIS 1:09.93
6 Wright, Kevin 13 LAP 1:11.08
7 Cade, Chris 14 MONT 1:12.56
8 Pacheco, Patrick 13 VAL 1:16.10
9 Trujillo, Brandon 13 VAL 1:16.60
10 Puzak, Jared 14 SVW 1:17.04
11 Soche, Juan 13 VAL 1:17.05
12 Sisneros, Steven 13 SVW 1:17.31
13 Nechvatal, Ben 14 LAP 1:22.13
14 Beach, Evan 13 LAP 1:24.97
15 Ramos, Toby 14 WIL 1:27.73
16 Emms, Jamie 13 SV 1:27.82
17 Pacheco, Anthony 13 VAL 1:34.04
18 Geusz, Eric 13 LAP 1:36.98
Event 47 Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
Place Name Age Team Finals Points
1 Apostalon, Anika 8 LAP 25.23
2 Grady, Shannon 8 SVW 26.41
3 House, Cassie 8 RR 27.95
4 Wofford, Leaha 8 SVW 28.06
5 Woodfeild, Kelsey 7 EIS 28.39
6 Moxley, Melissa 8 RR 28.61
7 Adame, Felicia 8 RR 28.92
8 Jones, McKenzie 7 COR 28.98
9 Trujillo, Robyn 8 VAL 29.12
10 Lopez, Lelia 8 SV 29.58
11 Seles, Colleen 8 COR 29.80
12 Hill, Maggie 8 EIS 30.18
13 Babington, Stephanie 8 MONT 30.33
14 Lugo, Kimberly 8 VAL 31.77
15 Torrez, Gabrielle 7 LAP 31.83
16 Birrell, Maria 8 COR 33.28
17 Guiterrez, Sarah 7 LAP 34.21
18 Pacheco, Mercedes 7 VAL 35.22
19 Apostalon, Yana 7 LAP 35.45
20 Owens, Tasha 8 RR 35.74
Event 48 Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
Place Name Age Team Finals Points
1 Bradham, Preston 7 WIL 29.25
2 Holmen, Mark 7 VAL 29.59
3 Rogers, Blade 7 VAL 31.59
4 Faturos, Nicholas 8 COR 33.09
5 Arroyo, Jeremy 7 COR 33.18
6 Vandergeest, Shawn 7 EIS 34.50
7 Smith, Mackenzie 8 COR 34.79
8 Apodaca, Ezra 8 COR 35.09
9 Sanchez, Lucas 8 VAL 35.17
10 Montoya, JP 7 VAL 35.51
11 Danielson, Jeremiah 8 ISL 35.55
12 Lujan, Isaac 8 EIS 35.82
13 Webb, Nathan 8 LAP 36.01
14 Strait, Dylan 8 ALA 36.09
15 Sandoval, Daniel 8 VAL 36.97
16 Nechvatal, Joe 6 LAP 37.80
17 Falco, Jaeger 7 COR 38.67
-- Lang, Christopher 8 VAL DQ
Event 49 Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
Place Name Age Team Finals Points
1 Peterson, Tessa 10 MONT 45.63
2 Mortensen, Kathryn 10 COR 45.82
3 Sego, Rebecca 10 COR 49.58
4 Hemminger, Elizabeth 9 RR 51.15
5 Maez, Gabriela 9 RR 51.98
6 Sego, Ashley 10 COR 52.26
6 Stegman, Erin 9 SVW 52.26
8 Peterson, Tiffany 10 EIS 52.93
9 Huckle, Kegan 9 RR 53.19
10 Vigil, Valerie 10 VAL 53.44
11 Barnreiter, Rebecca 9 RR 53.50
12 Byrne, Alanna 9 SVW 55.89
13 Cooper, Zoe 10 VAL 56.49
14 Hawk, Diana 9 EIS 57.85
15 Davis, Danielle 9 SVW 59.13
16 Poerio, Callie 10 COR 59.48
17 Lynch, Tiana 10 COR 1:00.67
18 Chavez, Marissa 10 VAL 1:00.98
19 Chandler, Chloe 9 LAP 1:07.16
Event 50 Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
Place Name Age Team Finals Points
1 Cavasos, Gage 10 VAL 45.54
2 Lockett, Brice 10 PH 46.19
3 Rogers, Zach 10 VAL 46.39
4 Pacheco, Nathaniel 10 VAL 46.74
5 Lange, Tim 10 VAL 49.26
6 Sacoman, Christian 10 EIS 50.51
7 Cross, Taylor 9 RR 50.87
8 Davis, Eric 10 SVW 51.64
9 Evridge, Sage 9 RR 51.95
10 Grady, Ryan 9 SVW 53.02
11 Bradham, Connor 10 WIL 54.13
12 King, Chris 10 EIS 54.36
13 Webb, Trent 10 VAL 54.67
14 McAninich, Michael 9 LAP 54.73
15 Estrada, Estevan 10 VAL 54.97
16 Harris, Lee 10 COR 56.27
17 Garcia, Gavin 10 SVW 57.17
18 Torres, David 10 VAL 57.60
19 Faturos, Drew 10 COR 59.48
20 Cotter, Luke 9 EIS 1:06.00
Event 51 Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
Place Name Age Team Finals Points
1 Knight, Alexis 12 MONT 41.83
2 Arguelles, Debbie 11 SUN 42.23
3 Westvang, Brittany 11 RR 43.00
4 Cole, Tessa 12 SVW 43.84
5 Weber, Annie 12 SVW 44.14
6 Lloyd, Becca 12 SVW 44.20
7 Jones, Chelsea 12 COR 44.63
8 Speer, Erica 12 COR 44.96
9 Aguirre, Aubrey 12 MONT 45.19
10 Aragon, Justine 11 ISL 45.32
11 Walker, Julia 11 MONT 45.58
12 Drangmeister, Staci 12 SVW 45.75
13 Esquibel, Ariel 12 EIS 47.79
14 Lister, Andrea 11 WIL 47.99
15 Aragon, Tommie 12 LAP 48.15
16 Sullivan, Deirdre 12 COR 48.53
17 McConnell, Baileigh 11 MONT 48.83
18 Devel, Daniela 12 PH 50.19
19 Dickey, Kelly 12 COR 50.46
Event 52 Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
Place Name Age Team Finals Points
1 Keith, Adam 12 COR 44.32
2 Romero-Salas, Michael 12 LAP 44.97
3 Siemens, David 11 SVW 45.25
4 Hemminger, David 11 RR 45.51
5 Shvey, Bryant 12 SUN 47.89
6 Quezada-Labastido, Luis 12 LAP 48.61
7 Evridge, Zebulun 11 RR 49.59
8 Doron, Zack 12 SUN 50.04
9 Arroyo, Jordan 12 COR 51.20
10 Gonzales, Marcos 11 VAL 51.26
11 Fuller, Daniel 12 SVW 51.53
12 Cavasos, Craig 12 VAL 51.92
13 Whittier, Taylor 12 COR 53.16
14 Hedges, Jenner 11 LAP 53.99
15 Nunno, Lucas 12 SVW 54.62
16 Geusz, Will 12 LAP 54.79
17 Kimmelman, Ruben 11 SUN 55.30
18 Domski, Andy 11 LAP 56.27
Event 53 Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
Place Name Age Team Finals Points
1 Baca, Whitney 14 VAL 40.08
2 Jojola, Lauren 13 MONT 42.14
3 McGarvey, Sarah 14 WIL 42.69
4 Olguin, Caroline 13 ISL 43.80
5 Dewahe, Tiffany 13 ISL 43.86
6 Garcia, Nikki 14 SVW 44.07
7 Pierce, Linda 14 COR 44.75
8 Allan, Brittany 14 MONT 44.78
9 Green, Jessica 14 PH 45.03
10 Griffin, Alicia 13 VAL 45.11
11 Lloyd, Megan 13 SVW 45.35
12 Rodarte, Jasmine 13 ISL 46.40
13 Adamson, Katelyn 13 EIS 46.59
14 Olguin, Constance 13 ISL 46.65
15 Walker, Candace 13 MONT 47.11
16 Speer, Kelly 14 COR 47.52
17 Harrington, Cody 13 SVW 48.00
Event 54 Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
Place Name Age Team Finals Points
1 Whittier, John 14 COR 38.53
2 Velbesquez, Brandon 14 PH 38.81
3 McConnell, Trevor 14 MONT 39.98
4 Pacheco, Patrick 13 VAL 41.89
5 Cade, Chris 14 MONT 41.97
6 Adamson, John 14 EIS 42.17
7 Wright, Kevin 13 LAP 43.44
8 Soche, Juan 13 VAL 44.33
9 Gonzates, Javier 13 VAL 46.50
10 Beach, Evan 13 LAP 48.08
11 Sisneros, Steven 13 SVW 49.37
12 Pacheco, Anthony 13 VAL 50.93
13 Mitchell, Taylor 14 LAP 54.61
14 Case, Tim 13 SUN 57.45
15 Emms, Jamie 13 SV 57.86
16 Geusz, Eric 13 LAP 58.01
17 Case, James 13 SUN 1:12.10
-- Ramos, Toby 14 WIL DQ
Event 55 Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
Place Team Finals Points
1 Sierra Vista West A 1:34.13
2 Corrales A 1:41.81
3 Valley A 1:50.50
4 Los Altos A 1:53.05
Event 56 Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
Place Team Finals Points
1 Valley A 1:48.36
2 Los Altos A 1:51.47
3 Corrales A 1:53.82
4 Eisenhower A 2:04.53
5 Alameda A 2:06.53
Event 57 Girls 9-10 100 Yard Freestyle Relay
Place Team Finals Points
1 Corrales A 1:12.96
2 Rio Rancho A 1:14.44
3 Sierra Vista West A 1:14.99
4 Montgomery A 1:16.19
5 Eisenhower A 1:20.80
6 Los Altos A 1:23.09
7 Valley A 1:27.31
Event 58 Boys 9-10 100 Yard Freestyle Relay
Place Team Finals Points
1 Wilson A 1:13.87
2 Sierra Vista West A 1:14.89
3 Corrales A 1:15.93
3 Eisenhower A 1:15.93
5 Valley A 1:17.53
6 Paradise Hills A 1:19.27
7 Rio Rancho A 1:23.36
8 Los Altos A 1:34.87
Event 59 Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
Place Team Finals Points
1 Sierra Vista West A 2:17.14
2 Montgomery A 2:21.32
3 Corrales A 2:27.30
4 Eisenhower A 2:27.61
5 Rio Rancho A 2:37.59
6 Valley A 2:43.00
7 Los Altos A 2:43.06
8 Paradise Hills A 2:57.21
Event 60 Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
Place Team Finals Points
1 Valley A 2:24.06
2 Corrales A 2:27.35
3 Sierra Vista West A 2:29.14
4 Rio Rancho A 2:39.85
5 Los Altos A 2:47.94
6 Alameda A 3:47.84
Event 61 Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
Place Team Finals Points
1 Valley A 2:13.40
2 Montgomery A 2:15.61
3 Sierra Vista West A 2:15.78
4 Isleta A 2:18.19
5 Paradise Hills A 2:22.34
Event 62 Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
Place Team Finals Points
1 Corrales A 2:05.21
2 Montgomery A 2:09.95
3 Eisenhower A 2:12.38
4 Valley A 2:15.26
5 Los Altos A 2:19.78
6 Sierra Vista West A 2:33.85
Document Actions