Welcome to the City of Albuquerque

2006 Metro Aquatic League City Swim Meet Results

Event 1 Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
Place Team Relay Finals Time
1 VAL A 1:43.02
2 SVW A 1:52.16
3 RR A 1:53.18
4 EIS A 2:08.35
Event 2 Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
Place Team Relay Finals Time
1 EIS A 1:45.31
2 VAL A 1:51.76
3 SVW A 1:52.37
4 COR A 2:14.84
Event 3 Girls 9-10 100 Yard Medley Relay
Place Team Relay Finals Time
1 EIS A 1:24.03
2 COR A 1:28.50
3 VAL A 1:29.06
4 RR A 1:38.27
5 LAP A 1:41.75
Event 4 Boys 9-10 100 Yard Medley Relay
Place Team Relay Finals Time
1 VAL A 1:21.78
2 COR A 1:35.84
3 LAP A 1:43.25
4 EIS A 1:45.53
Event 5 Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
Place Team Relay Finals Time
1 SVW A 2:44.74
2 COR A 2:50.00
3 LAP A 3:15.85
4 RR A 3:16.50
5 VAL A 3:20.92
Event 6 Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
Place Team Relay Finals Time
1 MONT A 3:06.80
2 LAP A 3:06.82
3 RR A 3:10.78
4 VAL A 3:20.62
5 SVW A 3:23.34
Event 7 Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
Place Team Relay Finals Time
1 EIS A 2:32.44
2 VAL A 2:34.68
3 RR A 2:36.75
4 SVW A 2:37.75
5 COR A 2:38.10
6 PH A 3:04.91
Event 8 Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
Place Team Relay Finals Time
1 VAL A 2:12.25
2 SVW A 2:32.44
3 LAP A 2:58.34
Event 9 Girls 9-10 100 Yard IM
Place Name Age Team Finals Time
1 Woodfield, Kelsey 10 EIS 1:37.91
2 Rose, Rachel 10 MONT 1:39.41
3 Jones, McKenzie 9 COR 1:43.16
4 DeSerisy, Tess 9 EIS 1:44.47
5 Lopez, Lelia 10 SVAL 1:44.94
6 Mortensen, Tarryn 10 VRANC 1:44.97
7 Torres, Gabrielle 10 LAP 1:46.12
8 Madigan, Reagan 10 PH 1:48.72
9 Eddings, Ariana 10 EIS 1:49.66
10 Tietgens, Jessica 10 COR 1:52.03
11 Freimanis, Ella 10 EIS 1:54.59
12 Owens, Tasha 10 RR 1:55.13
13 Johnson, Samantha 10 EIS 1:55.88
Event 10 Boys 9-10 100 Yard IM
Place Name Age Team Finals Time
1 Klein, Stephen 10 VAL 1:34.45
2 Freimanis, Luke 10 EIS 1:35.37
3 Sanchez, Dominic 10 VAL 1:48.66
4 Simpson, Walker 10 COR 1:52.12
5 Zuniga, Marcello 10 RR 1:53.61
6 Geusz, Doug 10 LAP 2:01.78
7 Lujan, Isaac 10 MONT 2:02.38
8 Faturos, Nick 10 COR 2:03.31
9 Huet, Achille 9 COR 2:07.53
10 Lang, Jonathon 9 RR 2:10.00
11 Sanchez, Carlos 9 COR 2:10.52
12 Padilla, David 9 SVAL 2:29.41
Event 11 Girls 11-12 100 Yard IM
Place Name Age Team Finals Time
1 Trujillo, Briana 11 SVAL 1:24.57
2 Larson, Kaili 12 EST 1:30.72
3 Byrne, Alanna 12 SVW 1:32.16
4 Bushnell, Janelle 12 SVW 1:32.32
5 Barnreiter, Rebecca 12 RR 1:33.09
6 Domiski, Audrey 12 LAP 1:35.09
7 Menicucci, Sarah 12 COR 1:35.10
8 Rodriguez, Sarah 12 SVW 1:35.17
9 Vigil, Rebekah 12 MONT 1:35.81
10 Ortega, Gabrielle 11 VAL 1:36.67
11 Baldonado, Dyea 11 SVW 1:37.69
12 Pauling, Sella 12 WIL 1:37.93
13 Olguin, Floripa 12 ISL 1:37.94
14 Sanchez, Jamisen 12 COR 1:38.46
Event 12 Boys 11-12 100 Yard IM
Place Name Age Team Finals Time
1 Speer, Garret 12 COR 1:30.40
2 Torres, Caleb 12 LAP 1:31.12
3 Lujan, Sean 12 MONT 1:32.60
4 Mendloch, Aaron 12 MONT 1:34.35
5 Kvetch, Brandon 11 RR 1:36.68
6 Hensley, Preston 12 SVW 1:40.31
7 Sandoval, Daniel 11 VAL 1:44.40
8 Webb, Nathan 12 LAP 1:51.28
9 Krakow, Jacoby 11 ALAM 1:52.37
10 Freimanis, Jacob 12 EIS 1:53.00
Event 13 Girls 13-14 100 Yard IM
Place Name Age Team Finals Time
1 Westvang, Brittany 14 RR 1:18.46
2 Webb, Kelsey 13 SVW 1:19.53
3 Poerio, Callie 13 COR 1:21.75
4 DeSerisy, Mariah 14 EIS 1:21.88
5 Torres, Jasmine 14 VAL 1:22.11
6 SosaCollwell, Eufemia 14 RR 1:23.49
7 Arguelles, Debbie 14 WIL 1:24.78
8 Peterson, Tiffany 13 EIS 1:26.53
9 Lynch, Tiana 13 COR 1:28.26
10 Vigil, Valerie 13 VAL 1:29.03
11 Garza, Justine 13 SVW 1:29.20
12 Simpson, Catherine 14 COR 1:30.53
13 Cuaderes, Gabrielle 13 RR 1:32.88
14 Chavez, Marissa 14 VAL 1:35.92
Event 14 Boys 13-14 100 Yard IM
Place Name Age Team Finals Time
1 Kelly, Colin 14 VAL 1:08.62
2 Cavasos, Gage 13 VAL 1:09.74
3 Pelletier, Patrick 14 PH 1:10.10
4 Rogers, Zack 13 VAL 1:15.33
5 Hemminger, David 14 RR 1:17.43
6 Wheaton, Ryan 14 EIS 1:18.36
7 Hedges, Jenner 14 LAP 1:18.83
8 Evridge, Sage 13 RR 1:20.03
9 Sisson, Ryan 14 SVW 1:20.27
10 Montoya, Manuel 14 MONT 1:21.04
11 Thun, Cody 14 EIS 1:24.72
12 Domski, Andy 14 LAP 1:26.08
13 Cuaderes, Andrew 13 RR 1:27.19
14 Apodaca, Matthew 13 RR 1:29.18
Event 15 Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
Place Name Age Team Finals Time
1 Chalastawa, Collen 8 RR 19.06
2 Tapia, Ericka 8 VAL 19.69
3 Duckett, Hannah 8 SVW 19.81
4 Ramirez, Gabrielle 8 VAL 22.37
5 Byrne, Chelsea 7 COR 22.44
6 Ellison, Lyric 8 SVW 23.57
7 Twohig, Frannie 7 VAL 23.94
8 Cuellar, Alexandria 8 SVAL 24.00
9 Noyce, Isabella 8 SVW 24.40
10 Klein, Katrina 8 VAL 25.16
11 Garcia, Lyric 8 EIS 25.32
12 Zellers, Raven 7 VAL 26.03
13 Stickney, Lacey 7 PH 26.57
14 Luttrell, Maddie 7 EIS 26.78
Event 16 Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
Place Name Age Team Finals Time
1 Hernon, Parker 8 LAP 20.03
2 Eddings, Jak 8 EIS 20.19
3 Christodoulou, Mark 8 EIS 20.32
4 Johnson, Darryl 8 EIS 21.47
5 Maurino, Christopher 8 SVW 22.85
6 Ortega, Nick 7 VAL 22.86
7 Rosgles, Paul 8 VAL 22.99
8 Sandoval, Christan 8 VAL 23.35
9 O'Brien, Zach 8 EIS 23.66
10 Sterling, Marcus 8 RGZOO 23.72
11 Moore, Kyle 8 COR 24.44
12 Sanchez, Orion 8 COR 24.69
13 Mora, Ryan 7 LAP 25.34
14 Arhtur, Eric 8 MONT 26.13
15 Reece, Ethan 8 RR 29.59
16 Crenshaw, Josh 7 SVW 32.79
Event 17 Girls 9-10 25 Yard Freestyle
Place Name Age Team Finals Time
1 Woodfield, Kelsey 10 EIS 16.46
2 Rose, Rachel 10 MONT 17.09
3 Eddings, Ariana 10 EIS 17.72
4 Ramirez, Jessica 9 VAL 17.94
5 DeSerisy, Tess 9 EIS 18.16
6 Lopez, Lelia 10 SVAL 18.17
7 Flores, Jessica 10 LAP 18.31
8 Pacheco, Mercedes 9 VAL 18.62
9 Qualls, Hannah 9 VAL 18.63
10 Torres, Gabrielle 10 LAP 18.79
11 Slater, Kayla 9 RGHS 19.13
12 Sanchez, Angelyse 10 VAL 19.84
13 Dana, Lydia 9 PH 19.85
14 Pribble, Andrea 9 VAL 19.97
14 Tietgens, Jessica 10 COR 19.97
16 Johnson, Samantha 10 EIS 20.58
Event 18 Boys 9-10 25 Yard Freestyle
Place Name Age Team Finals Time
1 Rogers, Blade 10 VAL 17.00
2 Klein, Stephen 10 VAL 17.26
3 VanDerGest, Shawn 10 EIS 17.65
4 Sanchez, Dominic 10 VAL 17.74
5 Freimanis, Luke 10 EIS 17.90
6 Cummings, Cody 9 WIL 19.06
7 Zuniga, Marcello 10 RR 19.63
7 Valdez, Joseph 10 PH 19.63
9 Simpson, Walker 10 COR 20.16
10 Dixson, Caleb 9 SVW 20.53
11 Twohig, Jack 9 VAL 20.58
12 Gustafson, Dylan 9 RR 20.66
13 Lynch, Tyler 10 COR 20.69
14 Lang, Jonathon 9 RR 20.82
15 Lujan, Isaac 10 MONT 21.93
16 Faturos, Nick 10 COR 22.71
Event 19 Girls 11-12 50 Yard Freestyle
Place Name Age Team Finals Time
1 Woodfield, Megan 12 EIS 31.74
2 Trujillo, Briana 11 SVAL 32.52
3 Garcia, Jacquelyn 12 MONT 34.21
4 Bushnell, Janelle 12 SVW 34.62
5 Barnreiter, Rebecca 12 RR 35.07
6 Sadlo, Vivian 12 LAP 35.62
7 Rodriguez, Sarah 12 SVW 35.95
8 Byrne, Alanna 12 SVW 36.29
9 Vigil, Rebekah 12 MONT 36.84
10 Menicucci, Sarah 12 COR 37.78
11 Larson, Kaili 12 EST 37.84
12 Trujillo, Robyn 12 VAL 38.00
13 Baldonado, Dyea 11 SVW 39.10
14 Ross, Kassidy 12 VRANC 39.69
15 SwardFehlberg, Sami 12 LAP 39.85
Event 20 Boys 11-12 50 Yard Freestyle
Place Name Age Team Finals Time
1 Speer, Garret 12 COR 34.44
2 Faley, Ian 12 RR 36.13
3 Larson, Cooper 11 EST 37.16
4 Milar, Jonathon 11 PH 37.36
5 Kvetch, Brandon 11 RR 37.37
6 Rodarte, Larry 12 RR 37.45
7 Lujan, Sean 12 MONT 37.61
8 Weidner, Luke 12 EST 38.05
9 McAnian, Michael 12 LAP 38.70
10 Christodoulou, Paul 12 EIS 38.72
11 Torres, Caleb 12 LAP 39.35
12 Daugherty, Wesley 12 LAP 39.63
13 Mendloch, Aaron 12 MONT 39.71
14 Hensley, Preston 12 SVW 40.00
15 Almager, Matthew 12 LAP 40.16
16 Cordova, John 11 MONT 41.81
Event 21 Girls 13-14 50 Yard Freestyle
Place Name Age Team Finals Time
1 Torres, Jasmine 14 VAL 30.22
2 Poerio, Callie 13 COR 30.90
3 Westvang, Brittany 14 RR 31.08
4 Clark, Vivienne 14 VAL 32.15
5 DeSerisy, Mariah 14 EIS 32.27
6 Webb, Kelsey 13 SVW 32.66
7 Peterson, Tiffany 13 EIS 33.23
8 SosaCollwell, Eufemia 14 RR 33.91
9 Vigil, Valerie 13 VAL 34.18
10 Lynch, Tiana 13 COR 34.84
11 Madigan, Jordan 13 PH 35.11
12 Kermani, Parisa 14 WIL 35.13
13 Arguelles, Debbie 14 WIL 35.30
14 Bolling, Lena 13 RR 35.33
15 Gillespie, Shawna 13 MONT 35.38
16 Wise, Angela 14 EIS 37.17
Event 22 Boys 13-14 50 Yard Freestyle
Place Name Age Team Finals Time
1 Pelletier, Patrick 14 PH 25.96
2 Kelly, Colin 14 VAL 26.48
3 Wheaton, Ryan 14 EIS 28.01
4 Rogers, Zack 13 VAL 28.47
5 Hedges, Jenner 14 LAP 28.60
6 Peralta, Vince 13 VAL 28.76
7 Cavasos, Gage 13 VAL 28.77
8 Sisson, Ryan 14 SVW 29.13
9 Thun, Cody 14 EIS 29.44
10 Montoya, Manuel 14 MONT 29.68
11 Hemminger, David 14 RR 29.73
12 Evridge, Sage 13 RR 32.21
13 Sanchez, Julian 14 VAL 32.31
14 Domski, Andy 14 LAP 33.17
15 Spradley, Alex 13 SVW 34.10
Event 23 Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
Place Name Age Team Finals Time
1 Tapia, Ericka 8 VAL 22.07
2 Chalastawa, Collen 8 RR 22.56
3 Duckett, Hannah 8 SVW 25.81
4 Byrne, Chelsea 7 COR 28.78
5 Klein, Katrina 8 VAL 30.80
6 Soche, Julia 8 VAL 30.89
7 Garcia, Alyx 8 WIL 33.04
8 Noyce, Isabella 8 SVW 36.50
9 Ayau, Lehua 8 ISL 38.34
10 Cordova, Larenza 6 EIS 38.85
11 Lucero, Lauren 8 VAL 38.91
12 Ellison, Lyric 8 SVW 42.25
Event 24 Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
Place Name Age Team Finals Time
1 Sandoval, Christan 8 VAL 24.37
2 Eddings, Jak 8 EIS 26.22
3 Ortega, Nick 7 VAL 26.93
4 Rosgles, Paul 8 VAL 27.86
5 Maurino, Christopher 8 SVW 28.41
6 Moore, Kyle 8 COR 28.91
7 Sanchez, Orion 8 COR 30.50
8 Hernon, Parker 8 LAP 30.85
9 Christodoulou, Mark 8 EIS 30.94
10 Ticas, Michael 8 RR 31.03
11 Johnson, Darryl 8 EIS 33.44
12 Zuniga, Danny 8 RR 35.34
13 Mora, Ryan 7 LAP 35.49
14 Crenshaw, Josh 7 SVW 35.67
15 Sangre, Phillip 7 ISL 36.65
16 Smith, Spencer 7 COR 38.28
Event 25 Girls 9-10 25 Yard Butterfly
Place Name Age Team Finals Time
1 Ramirez, Jessica 9 VAL 19.84
2 Woodfield, Kelsey 10 EIS 20.22
3 Torres, Gabrielle 10 LAP 20.65
4 Pacheco, Mercedes 9 VAL 21.15
5 Stover, Simone 9 VAL 22.00
6 Pribble, Andrea 9 VAL 22.16
7 Rose, Rachel 10 MONT 22.76
8 Richardson, Paige 9 SVW 22.84
9 Madigan, Reagan 10 PH 22.94
10 Sanchez, Angelyse 10 VAL 23.51
11 Olguin, Brianna 10 ISL 24.18
12 Byrne, Brittany 9 COR 24.25
13 Freimanis, Ella 10 EIS 24.77
14 Eddings, Ariana 10 EIS 25.16
15 Johnson, Samantha 10 EIS 27.09
Event 26 Boys 9-10 25 Yard Butterfly
Place Name Age Team Finals Time
1 Freimanis, Luke 10 EIS 18.72
2 Rogers, Blade 10 VAL 20.08
3 Klein, Stephen 10 VAL 20.66
4 Lynch, Tyler 10 COR 21.34
5 VanDerGest, Shawn 10 EIS 21.83
6 Cummings, Cody 9 WIL 23.64
7 Atler, Anthony 10 SVW 24.16
8 Gustafson, Dylan 9 RR 24.56
9 Crenshaw, Jimmy 9 SVW 24.65
10 Wheeler, Peter 10 VAL 24.93
11 Sanchez, Dominic 10 VAL 25.12
12 Twohig, Jack 9 VAL 25.71
13 Liptak, Benjamin 9 ALAM 27.96
14 Dixson, Caleb 9 SVW 27.97
15 Pope, Gabriel 9 EST 29.05
Event 27 Girls 11-12 50 Yard Butterfly
Place Name Age Team Finals Time
1 Trujillo, Briana 11 SVAL 36.94
2 Garcia, Jacquelyn 12 MONT 39.72
3 Woodfield, Megan 12 EIS 42.52
4 Baldonado, Dyea 11 SVW 42.79
5 Menicucci, Sarah 12 COR 42.82
6 Liptak, Katherine 12 ALAM 43.10
7 Bushnell, Janelle 12 SVW 43.87
8 Barnreiter, Rebecca 12 RR 44.21
8 Byrne, Alanna 12 SVW 44.21
10 Sanchez, Jamisen 12 COR 46.08
11 Domiski, Audrey 12 LAP 47.28
12 BradleyOrtiz, Basiera 12 SUN 47.38
13 Rodriguez, Sarah 12 SVW 47.70
14 Trujillo, Robyn 12 VAL 49.75
15 Pauling, Sella 12 WIL 53.74
Event 28 Boys 11-12 50 Yard Butterfly
Place Name Age Team Finals Time
1 Larson, Cooper 11 EST 42.09
2 Torres, Caleb 12 LAP 45.53
3 Kvetch, Brandon 11 RR 48.08
4 Sandoval, Daniel 11 VAL 49.39
5 Mendloch, Aaron 12 MONT 52.14
6 Hensley, Preston 12 SVW 52.34
7 Krakow, Jacoby 11 ALAM 53.85
8 Freimanis, Jacob 12 EIS 54.64
9 Moses, Parker 11 SVW 55.47
10 Sanchez, Lucas 11 VAL 57.69
11 Gruening, Daniel 12 RR 58.23
12 Baca, Lucas 11 VAL 59.91
13 Humphries, Preston 12 SVW 1:01.97
14 Arnold, Jed 12 EIS 1:05.40
15 Lucero, Adrian 11 VAL 1:06.56
Event 29 Girls 13-14 50 Yard Butterfly
Place Name Age Team Finals Time
1 Westvang, Brittany 14 RR 35.25
2 DeSerisy, Mariah 14 EIS 37.11
3 Webb, Kelsey 13 SVW 37.84
4 Poerio, Callie 13 COR 38.19
5 Falco, Hunter 13 COR 38.47
6 SosaCollwell, Eufemia 14 RR 38.89
7 Torres, Jasmine 14 VAL 39.75
8 Cole, Brynn 14 COR 40.10
9 Lynch, Tiana 13 COR 40.35
10 Peterson, Tiffany 13 EIS 40.48
11 Arguelles, Debbie 14 WIL 40.70
12 Simpson, Catherine 14 COR 41.38
13 Sparks, Brittany 13 VRANC 42.57
14 Chavez, Marissa 14 VAL 44.20
15 Garza, Justine 13 SVW 44.76
16 Squires, Kelly 13 RR 47.43
Event 30 Boys 13-14 50 Yard Butterfly
Place Name Age Team Finals Time
1 Pelletier, Patrick 14 PH 29.64
2 Hedges, Jenner 14 LAP 30.15
3 Kelly, Colin 14 VAL 30.17
4 Cavasos, Gage 13 VAL 33.50
5 Rogers, Zack 13 VAL 33.97
6 Hemminger, David 14 RR 34.34
7 Peralta, Vince 13 VAL 34.84
8 Wheaton, Ryan 14 EIS 36.02
9 Montoya, Manuel 14 MONT 37.12
10 Thun, Cody 14 EIS 37.89
11 Evridge, Sage 13 RR 38.68
12 Sisson, Ryan 14 SVW 38.95
13 Cuaderes, Andrew 13 RR 39.24
14 Domski, Andy 14 LAP 40.32
15 Sisneros, Phillip 14 SVW 40.55
Event 31 Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
Place Name Age Team Finals Time
1 Tapia, Ericka 8 VAL 23.00
2 Chalastawa, Collen 8 RR 25.99
3 Freimanis, Sofie 7 EIS 26.11
4 Ramirez, Gabrielle 8 VAL 26.78
5 Byrne, Chelsea 7 COR 26.81
6 May, Meagen 8 LAP 27.19
7 Duckett, Hannah 8 SVW 28.36
8 Noyce, Isabella 8 SVW 28.46
9 Stickney, Lacey 7 PH 28.72
10 Wiranski, Breana 8 RGZOO 28.84
11 Soche, Julia 8 VAL 29.21
12 Twohig, Frannie 7 VAL 29.66
13 Klein, Katrina 8 VAL 29.93
14 Ellison, Lyric 8 SVW 30.75
15 Arnold, Michalah 8 EIS 31.38
Event 32 Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
Place Name Age Team Finals Time
1 Johnson, Darryl 8 EIS 24.59
2 Rosgles, Paul 8 VAL 26.35
3 Ortega, Nick 7 VAL 26.54
4 Hernon, Parker 8 LAP 26.88
4 Ticas, Michael 8 RR 26.88
6 Eddings, Jak 8 EIS 27.38
7 Maurino, Christopher 8 SVW 28.31
8 McCartney, Thomas 7 RGZOO 28.81
9 Sterling, Marcus 8 RGZOO 29.47
10 Zuniga, Danny 8 RR 30.10
11 Moore, Kyle 8 COR 30.15
12 Sandoval, Christan 8 VAL 30.18
13 Mora, Ryan 7 LAP 30.47
14 Humphries, Ben 8 SVW 31.16
15 Russell, Clint 7 VAL 33.69
Event 33 Girls 9-10 50 Yard Backstroke
Place Name Age Team Finals Time
1 Pacheco, Mercedes 9 VAL 45.50
2 Woodfield, Kelsey 10 EIS 46.75
3 Lopez, Lelia 10 SVAL 48.36
4 Ramirez, Jessica 9 VAL 49.25
5 Flores, Jessica 10 LAP 49.96
6 Mortensen, Tarryn 10 VRANC 50.03
7 Jones, McKenzie 9 COR 50.44
8 Ruiz, Rashelle 9 MONT 51.34
9 Qualls, Hannah 9 VAL 51.66
10 Torres, Gabrielle 10 LAP 52.62
11 Tietgens, Jessica 10 COR 53.00
12 Owens, Tasha 10 RR 53.59
13 Freimanis, Ella 10 EIS 53.85
14 Sanchez, Angelyse 10 VAL 54.84
Event 34 Boys 9-10 50 Yard Backstroke
Place Name Age Team Finals Time
1 Klein, Stephen 10 VAL 45.66
2 Rogers, Blade 10 VAL 49.50
3 Freimanis, Luke 10 EIS 50.22
4 Twohig, Jack 9 VAL 52.18
5 Sanchez, Dominic 10 VAL 52.60
6 Lynch, Tyler 10 COR 52.81
7 Falco, Jager 10 COR 53.41
8 Valdez, Joseph 10 PH 54.93
9 Huet, Achille 9 COR 55.16
10 Geusz, Doug 10 LAP 55.81
11 Lucero, Andrew 9 SVW 56.40
12 Faturos, Nick 10 COR 1:02.49
Event 35 Girls 11-12 50 Yard Backstroke
Place Name Age Team Finals Time
1 Trujillo, Briana 11 SVAL 36.85
2 Bushnell, Janelle 12 SVW 39.27
3 Larson, Kaili 12 EST 42.37
4 Byrne, Alanna 12 SVW 43.25
5 Sanchez, Jamisen 12 COR 43.84
6 Trujillo, Robyn 12 VAL 44.05
7 Vigil, Rebekah 12 MONT 45.61
8 Woodfield, Megan 12 EIS 45.69
9 Ortega, Gabrielle 11 VAL 47.98
10 Bolling, Erika 11 RR 48.78
11 Ross, Kassidy 12 VRANC 49.98
12 Liptak, Katherine 12 ALAM 50.53
13 Pauling, Sella 12 WIL 50.66
14 Leiby, Brittany 11 VRANC 55.10
Event 36 Boys 11-12 50 Yard Backstroke
Place Name Age Team Finals Time
1 Speer, Garret 12 COR 41.51
2 Weidner, Luke 12 EST 42.53
3 Hensley, Preston 12 SVW 44.13
4 Lujan, Sean 12 MONT 44.25
5 Torres, Caleb 12 LAP 46.24
6 Kvetch, Brandon 11 RR 46.50
7 Mendloch, Aaron 12 MONT 47.44
8 Byrnes, Nicholas 12 RR 48.88
9 Almager, Matthew 12 LAP 49.52
10 Sandoval, Daniel 11 VAL 49.68
11 Weidersholt, Martin 11 MONT 50.18
12 Cordova, John 11 MONT 50.90
13 Freimanis, Jacob 12 EIS 52.03
14 Webb, Nathan 12 LAP 55.11
15 Baca, Lucas 11 VAL 56.67
Event 37 Girls 13-14 50 Yard Backstroke
Place Name Age Team Finals Time
1 Webb, Kelsey 13 SVW 36.51
2 Westvang, Brittany 14 RR 36.90
3 Torres, Jasmine 14 VAL 38.02
4 Arguelles, Debbie 14 WIL 38.17
5 Vigil, Valerie 13 VAL 38.44
6 Wise, Angela 14 EIS 40.29
7 Poerio, Callie 13 COR 41.99
8 Hawkins, Whitney 13 COR 42.50
9 Lynch, Tiana 13 COR 44.04
10 Muller, Allyssa 14 SVW 44.22
11 Kermani, Parisa 14 WIL 44.37
12 Rodarte, Amelia 14 RR 44.63
13 SosaCollwell, Eufemia 14 RR 44.71
14 Chavez, Marissa 14 VAL 46.57
Event 38 Boys 13-14 50 Yard Backstroke
Place Name Age Team Finals Time
1 Pelletier, Patrick 14 PH 31.74
2 Kelly, Colin 14 VAL 32.52
3 Cavasos, Gage 13 VAL 35.78
4 Thun, Cody 14 EIS 36.59
5 Hedges, Jenner 14 LAP 36.72
6 Peralta, Vince 13 VAL 37.17
7 Wheaton, Ryan 14 EIS 37.24
8 Davis, Eric 13 SVW 37.32
9 Evridge, Sage 13 RR 38.51
10 Montoya, Manuel 14 MONT 38.68
11 Grahm, Brandon 13 SVW 41.56
12 Sisson, Ryan 14 SVW 42.02
13 Apodaca, Matthew 13 RR 42.75
14 Garcia, Gavin 13 SVW 44.53
Event 39 Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
Place Name Age Team Finals Time
1 Chalastawa, Collen 8 RR 43.93
2 Tapia, Ericka 8 VAL 45.35
3 Duckett, Hannah 8 SVW 46.22
4 Ayau, Lehua 8 ISL 49.25
5 Ramirez, Gabrielle 8 VAL 52.95
6 Zellers, Raven 7 VAL 55.40
7 Noyce, Isabella 8 SVW 56.07
8 Byrne, Chelsea 7 COR 56.22
9 Twohig, Frannie 7 VAL 56.61
10 Goff, Mary 8 EIS 58.93
11 Wiranski, Breana 8 RGZOO 59.13
12 Garcia, Lyric 8 EIS 59.66
13 Klein, Katrina 8 VAL 1:00.84
14 Ellison, Lyric 8 SVW 1:05.54
Event 40 Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
Place Name Age Team Finals Time
1 Christodoulou, Mark 8 EIS 45.04
2 Hernon, Parker 8 LAP 46.20
3 Eddings, Jak 8 EIS 47.27
4 Rosgles, Paul 8 VAL 50.78
5 Ortega, Nick 7 VAL 51.25
6 Johnson, Darryl 8 EIS 51.69
7 O'Brien, Zach 8 EIS 53.09
8 Sandoval, Christan 8 VAL 53.19
9 Mora, Ryan 7 LAP 57.41
10 Ticas, Michael 8 RR 1:02.38
11 Sangre, Phillip 7 ISL 1:04.66
12 Arhtur, Eric 8 MONT 1:05.15
13 Reece, Ethan 8 RR 1:05.19
Event 41 Girls 9-10 50 Yard Freestyle
Place Name Age Team Finals Time
1 Woodfield, Kelsey 10 EIS 37.70
2 Rose, Rachel 10 MONT 40.28
3 Lopez, Lelia 10 SVAL 41.06
4 Ramirez, Jessica 9 VAL 41.52
5 Pacheco, Mercedes 9 VAL 41.91
6 DeSerisy, Tess 9 EIS 41.94
7 Eddings, Ariana 10 EIS 42.12
8 Flores, Jessica 10 LAP 43.16
9 Jones, McKenzie 9 COR 44.08
10 Stover, Simone 9 VAL 44.26
11 Richardson, Paige 9 SVW 49.44
12 Torres, Gabrielle 10 LAP 50.02
13 Qualls, Hannah 9 VAL 51.06
14 Olguin, Brianna 10 ISL 59.11
15 Sanchez, Angelyse 10 VAL 1:09.65
Event 42 Boys 9-10 50 Yard Freestyle
Place Name Age Team Finals Time
1 Rogers, Blade 10 VAL 38.83
2 Klein, Stephen 10 VAL 39.06
3 Freimanis, Luke 10 EIS 41.14
4 Sanchez, Dominic 10 VAL 42.21
5 VanDerGest, Shawn 10 EIS 43.78
6 Zuniga, Marcello 10 RR 44.01
7 Lynch, Tyler 10 COR 44.39
8 Twohig, Jack 9 VAL 44.72
9 Pope, Gabriel 9 EST 45.34
10 Pope, Caleb 9 EST 45.41
11 Lujan, Isaac 10 MONT 46.18
12 Gustafson, Dylan 9 RR 46.32
13 Crenshaw, Jimmy 9 SVW 46.57
13 Valdez, Joseph 10 PH 46.57
15 Huet, Achille 9 COR 47.78
16 Geusz, Doug 10 LAP 50.37
Event 43 Girls 11-12 100 Yard Freestyle
Place Name Age Team Finals Time
1 Trujillo, Briana 11 SVAL 1:12.45
2 Bushnell, Janelle 12 SVW 1:16.33
3 Garcia, Jacquelyn 12 MONT 1:17.96
4 Sadlo, Vivian 12 LAP 1:19.17
5 Woodfield, Megan 12 EIS 1:19.81
6 Byrne, Alanna 12 SVW 1:20.12
7 Rodriguez, Sarah 12 SVW 1:21.31
8 Larson, Kaili 12 EST 1:22.88
9 Trujillo, Robyn 12 VAL 1:23.57
10 Domiski, Audrey 12 LAP 1:24.21
11 Ross, Kassidy 12 VRANC 1:26.81
12 Ortega, Gabrielle 11 VAL 1:26.93
13 Barnreiter, Rebecca 12 RR 1:28.27
14 Vigil, Rebekah 12 MONT 1:29.08
15 Pauling, Sella 12 WIL 1:31.44
Event 44 Boys 11-12 100 Yard Freestyle
Place Name Age Team Finals Time
1 Speer, Garret 12 COR 1:16.16
2 Lujan, Sean 12 MONT 1:22.72
3 Kvetch, Brandon 11 RR 1:23.13
4 Faley, Ian 12 RR 1:23.69
5 Larson, Cooper 11 EST 1:24.37
6 Weidner, Luke 12 EST 1:24.44
7 Rodarte, Larry 12 RR 1:26.00
8 Milar, Jonathon 11 PH 1:26.31
9 Torres, Caleb 12 LAP 1:26.46
10 Daugherty, Wesley 12 LAP 1:28.78
11 McAnian, Michael 12 LAP 1:29.79
12 Weidersholt, Martin 11 MONT 1:30.63
13 Christodoulou, Paul 12 EIS 1:30.64
14 Hensley, Preston 12 SVW 1:32.01
15 Mendloch, Aaron 12 MONT 1:33.36
16 Cordova, John 11 MONT 1:34.52
Event 45 Girls 13-14 100 Yard Freestyle
Place Name Age Team Finals Time
1 Torres, Jasmine 14 VAL 1:08.47
2 DeSerisy, Mariah 14 EIS 1:09.97
3 Westvang, Brittany 14 RR 1:11.29
4 Clark, Vivienne 14 VAL 1:12.45
5 Webb, Kelsey 13 SVW 1:12.53
6 SosaCollwell, Eufemia 14 RR 1:14.53
7 Vigil, Valerie 13 VAL 1:16.21
8 Arguelles, Debbie 14 WIL 1:16.91
9 Wise, Angela 14 EIS 1:19.78
10 Bolling, Lena 13 RR 1:19.89
11 Cuaderes, Gabrielle 13 RR 1:20.43
12 Lynch, Tiana 13 COR 1:22.67
13 Garza, Justine 13 SVW 1:22.79
14 Chavez, Marissa 14 VAL 1:23.13
15 Falco, Hunter 13 COR 1:29.56
16 Poerio, Callie 13 COR 1:35.59
Event 46 Boys 13-14 100 Yard Freestyle
Place Name Age Team Finals Time
1 Pelletier, Patrick 14 PH 57.31
2 Kelly, Colin 14 VAL 1:00.91
3 Wheaton, Ryan 14 EIS 1:04.32
4 Rogers, Zack 13 VAL 1:06.76
5 Cavasos, Gage 13 VAL 1:06.81
6 Sisson, Ryan 14 SVW 1:08.40
7 Thun, Cody 14 EIS 1:08.44
8 Montoya, Manuel 14 MONT 1:08.87
9 Hedges, Jenner 14 LAP 1:09.38
10 Grahm, Brandon 13 SVW 1:15.56
11 Garcia, Gavin 13 SVW 1:16.00
12 Domski, Andy 14 LAP 1:17.31
13 Evridge, Sage 13 RR 1:17.75
14 Sanchez, Julian 14 VAL 1:18.12
15 Spradley, Alex 13 SVW 1:22.90
Event 47 Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
Place Name Age Team Finals Time
1 Ramirez, Gabrielle 8 VAL 26.29
2 Twohig, Frannie 7 VAL 27.25
3 Noyce, Isabella 8 SVW 28.06
4 Klein, Katrina 8 VAL 28.68
5 Ayau, Lehua 8 ISL 29.20
6 Calhoon, Leanne 8 EST 30.28
7 Chalastawa, Collen 8 RR 30.41
8 Duckett, Hannah 8 SVW 32.08
9 Soche, Julia 8 VAL 33.39
10 Lucero, Lauren 8 VAL 33.84
11 Luttrell, Maddie 7 EIS 35.35
12 Cuellar, Alexandria 8 SVAL 36.72
Event 48 Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
Place Name Age Team Finals Time
1 Sterling, Marcus 8 RGZOO 25.72
2 Arhtur, Eric 8 MONT 27.32
3 Moore, Kyle 8 COR 28.03
4 Sanchez, Orion 8 COR 28.31
5 Christodoulou, Mark 8 EIS 28.75
6 Ortega, Nick 7 VAL 28.78
7 Rosgles, Paul 8 VAL 29.44
8 Hernon, Parker 8 LAP 29.83
9 Sangre, Phillip 7 ISL 31.40
10 Johnson, Darryl 8 EIS 31.53
11 Eddings, Jak 8 EIS 31.93
12 Payton, Noah 7 MONT 33.57
13 Smith, Spencer 7 COR 35.81
14 O'Brien, Zach 8 EIS 36.14
15 Maurino, Christopher 8 SVW 38.53
16 Mora, Ryan 7 LAP 39.16
Event 49 Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
Place Name Age Team Finals Time
1 Tietgens, Jessica 10 COR 45.43
2 Woodfield, Kelsey 10 EIS 49.83
3 DeSerisy, Tess 9 EIS 51.26
4 Jones, McKenzie 9 COR 51.67
5 Madigan, Reagan 10 PH 52.08
6 Eddings, Ariana 10 EIS 52.56
7 Gruenig, Makenzie 9 RR 53.74
8 Goff, Kara 10 EIS 53.77
9 Ng, Haley 10 RR 53.88
10 Pacheco, Mercedes 9 VAL 54.03
11 Mortensen, Tarryn 10 VRANC 55.03
12 Rose, Rachel 10 MONT 55.32
13 Byrne, Brittany 9 COR 55.77
14 Lopez, Lelia 10 SVAL 56.81
15 Ramirez, Jessica 9 VAL 1:04.52
Event 50 Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
Place Name Age Team Finals Time
1 Gustafson, Dylan 9 RR 47.43
2 Simpson, Walker 10 COR 49.77
3 Lynch, Tyler 10 COR 50.00
4 Twohig, Jack 9 VAL 51.02
5 Klein, Stephen 10 VAL 54.31
6 Rogers, Blade 10 VAL 54.72
7 Freimanis, Luke 10 EIS 55.51
8 Lang, Jonathon 9 RR 56.56
9 Huet, Achille 9 COR 57.52
10 Sanchez, Carlos 9 COR 58.13
11 VanDerGest, Shawn 10 EIS 58.90
12 Faturos, Nick 10 COR 59.03
13 Geusz, Doug 10 LAP 59.59
14 Lucero, Andrew 9 SVW 1:00.20
Event 51 Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
Place Name Age Team Finals Time
1 Swasey, Danielle 12 COR 42.37
2 Calhoon, Mikayla 11 EST 44.52
3 Domiski, Audrey 12 LAP 45.87
4 Menicucci, Sarah 12 COR 46.05
5 Sisneros, Sarah 11 SVW 46.22
6 Byrne, Alanna 12 SVW 46.43
7 Sisson, Kaley 11 SVW 47.44
8 Garcia, Jacquelyn 12 MONT 47.46
9 Rodriguez, Sarah 12 SVW 48.31
10 Pauling, Sella 12 WIL 48.37
11 Sanchez, Jamisen 12 COR 49.52
12 Barnreiter, Rebecca 12 RR 50.29
13 Liptak, Katherine 12 ALAM 51.43
14 Chavez, Morgan 12 LAP 52.98
Event 52 Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
Place Name Age Team Finals Time
1 Faley, Ian 12 RR 46.33
2 Speer, Garret 12 COR 46.57
3 Kvetch, Brandon 11 RR 49.67
4 Gruening, Daniel 12 RR 50.07
5 Hensley, Preston 12 SVW 50.94
6 Mendloch, Aaron 12 MONT 52.15
7 Rodarte, Larry 12 RR 52.75
8 McAnian, Michael 12 LAP 52.93
9 Milar, Jonathon 11 PH 53.07
10 Lujan, Sean 12 MONT 53.10
11 Moses, Parker 11 SVW 54.91
12 Krakow, Jacoby 11 ALAM 55.57
13 Lucero, Adrian 11 VAL 57.90
14 Webb, Nathan 12 LAP 58.29
15 Cordova, John 11 MONT 1:00.81
Event 53 Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
Place Name Age Team Finals Time
1 Simpson, Catherine 14 COR 39.47
2 Westvang, Brittany 14 RR 40.07
3 Webb, Kelsey 13 SVW 41.27
4 Maez, Gabriela 13 RR 43.24
5 Ayoub, Meggan 14 COR 43.76
6 Garza, Justine 13 SVW 44.42
7 DeSerisy, Mariah 14 EIS 44.44
8 Bolling, Lena 13 RR 44.53
9 Poerio, Callie 13 COR 44.59
10 Torres, Jasmine 14 VAL 44.65
11 Wise, Angela 14 EIS 45.97
12 Lynch, Tiana 13 COR 46.81
13 SosaCollwell, Eufemia 14 RR 46.94
14 Stubbs, Julia 13 MONT 47.21
Event 54 Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
Place Name Age Team Finals Time
1 Hemminger, David 14 RR 34.14
2 Kelly, Colin 14 VAL 35.69
3 Cavasos, Gage 13 VAL 36.28
4 Pelletier, Patrick 14 PH 38.75
5 Sisneros, Phillip 14 SVW 39.44
6 Rogers, Zack 13 VAL 39.54
7 Sisson, Ryan 14 SVW 39.63
8 Hedges, Jenner 14 LAP 39.70
9 Davis, Eric 13 SVW 40.83
10 Montoya, Manuel 14 MONT 41.44
11 Wheaton, Ryan 14 EIS 41.59
12 Sanchez, Julian 14 VAL 43.93
13 Cuaderes, Andrew 13 RR 44.94
14 Domski, Andy 14 LAP 45.13
15 Evridge, Sage 13 RR 45.43
16 Apodaca, Matthew 13 RR 45.71
Event 55 Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
Place Team Relay Finals Time
1 VAL A 1:36.92
2 SVW A 1:37.79
3 EIS A 1:47.18
4 RR A 1:59.26
Event 56 Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
Place Team Relay Finals Time
1 EIS A 1:26.19
2 VAL A 1:43.23
3 SVW A 1:52.19
4 RR A 2:00.47
5 COR A 2:09.72
Event 57 Girls 9-10 100 Yard Freestyle Relay
Place Team Relay Finals Time
1 EIS A 1:09.18
2 VAL A 1:20.36
3 COR A 1:22.77
4 RR A 1:23.10
5 SVW A 1:28.60
6 PH A 1:42.39
Event 58 Boys 9-10 100 Yard Freestyle Relay
Place Team Relay Finals Time
1 VAL A 1:11.65
2 EIS A 1:24.47
3 LAP A 1:26.78
4 SVW A 1:29.43
5 COR A 1:29.75
6 PH A 1:56.47
Event 59 Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
Place Team Relay Finals Time
1 SVW A 2:25.38
2 LAP A 2:39.66
3 COR A 2:42.44
4 RR A 2:46.73
5 VAL A 2:48.22
6 VRANC A 3:03.35
7 EST A 3:09.15
Event 60 Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
Place Team Relay Finals Time
1 EIS A 2:40.47
2 MONT A 2:46.27
3 RR A 2:47.50
4 VAL A 2:55.75
5 SVW A 2:58.06
6 LAP A 3:05.22
Event 61 Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
Place Team Relay Finals Time
1 VAL A 2:13.41
2 EIS A 2:14.28
3 COR A 2:16.69
4 RR A 2:19.81
5 SVW A 2:19.96
6 PH A 2:32.72
Event 62 Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
Place Team Relay Finals Time
1 VAL A 1:55.77
2 RR A 2:07.55
3 SVW A 2:11.49
4 LAP A 2:33.54
5 COR A 2:40.68
Document Actions